Szkolenie w drukarni Werner Kenkel

18 kwietnia Małopolski Klaster Poligraficzny zorganizował szkolenie "Produkcja opakowań zbiorczych”, dedykowane studentom Politechniki Krakowskiej, specjalność: Techniki Multimedialne i Poligraficzne.

W zakładzie produkcyjnym Werner Kenkel w Bochni, wiedzą praktyczną ze studentami dzielił się pan Grzegorz Piętka, pracownik drukarni, oraz koordynator Małopolskiego Klastra Poligraficznego - Robert Miklaszewski.

Studenci poznali działy produkcji tektury falistej, druku flexograficznego, sztancowni i klejenia opakowań.

Więcej o procesach druku na www.mmds.pl

Etapy produkcji poligraficznej - szkolenie dla studentów

 

 

Małopolski Klaster Poligraficzny w marcu tego roku zorganizował szkolenie pn. „Etapy produkcji poligraficznej” dla studentów, którzy wybrali specjalność „Techniki Multimedialne i Poligraficzne” na Politechnice Krakowskiej. Szkolenie podzielone było na dwie części; teoretyczną przeprowadzoną w terenie uczelni poprowadził Koordynator MKP Robert Miklaszewski, oraz praktyczną którą odbyła się na terenie drukarni Multipress, a którą prowadzili pani Renata Sikora (pracownik drukarni Multipress) i Robert Miklaszewski. Na koniec szkolenia studenci spotkali się z dyrektor zarządzającym drukarni panią Urszulą Cholewą.

Najnowsze wydanie Future Print jest już na rynku

Zamówienia gratisowych wydań: pr@klastermalopolski.pl

O czym piszemy tym razem? Jak zwykle o najświeższych trendach w branży poligraficznej. Marek Migdalski z MMDS machines  w arcyciekawy sposób przybliża maszyny do hot-stampingu firmy Gietz.

Anna First-Kulma z MMDS consumables  analizuje rynek materiałów eksploatacyjnych dla firm poligraficznych.

Jesteście ciekawi co jeszcze? Zachęcamy do składania zamówień darmowych egzemplarzy Future Print: pr@klastermalopolski.pl.

 

 

Mateusz Knysak zwycięzcą VII Międzynarodowego Konkursu Graficznego

Krzyk Pustej Kalorii autorstwa Mateusza Knysaka, to zwycięska praca w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Graficznego, którego motywem przewodnim było hasło: Healthy Body Sustainable World.

Jak zaznaczył Ziemowit Kościelny, przewodniczący Jury, poziom prac z roku na rok jest coraz wyższy, wiec ich selekcja jest dla Jury coraz większym wyzwaniem.

W tym roku wpłynęło 125 prac, z których podczas obrad Jury wybrano 20 najbardziej interesujących - mówi Magdalena Świątek-Domagała z Zespołu Szkół Poligraficzno - Medialnych, współorganizatora MKG. Co nas mile zaskoczyło? Na pewno fakt, że coraz więcej uczniów z ponadgimnazjalnych szkół artystycznych wzięło udział w tym konkursie.

II miejsce zdobył Szymon Łacheta, natomiast III - Kollarová Pavlína. Wszystkie wyróżnione prace a także relację z wręczenia nagród zamieściliśmy na naszym profilu Facebook.

Dziękujemy współorganizatorowi oraz głównemu sponsorowi Międzynarodowego Konkursu Graficznego, firmie M.M. Druk Serwis a także fundatorom nagród, czyli spółce Wykrojniki.pl oraz Fundacji im. prof. Kazimierza Bartla.

Portal Konkursykreatywne.pl zachęca do wzięcia udziału w naszym konkursie

W Serwisie Konkursykreatywne.pl gromadzone są aktualne ciekawe konkursy w rożnych kategoriach. W szczególności dotyczące kultury i sztuki, przeznaczone dla dorosłych i dla dzieci, o różnym stopniu trudności, zawsze z atrakcyjnymi nagrodami. Zobaczcie jak zapraszają do wzięcia udziału w naszym konkursie

 

Zwycięska praca z poprzedniej edycji MKP, autor: Anna Feledikowa, Ołomuniec. 

Informacje o konkursie na portalu Facebook

 

Podkategorie