Print Management - nie trać czasu i pieniędzy!

Firmy, niezależnie od branży i wielkości, na co dzień stają przed dylematami związanymi ze zlecaniem usług poligraficznych. Nie da się bowiem prowadzić działalności bez chociażby najprostszych druków firmowych – jak wizytówki, foldery, teczki czy papier firmowy, aż po najbardziej skomplikowane projekty poligraficzne.

Niestety jednak, nawet proste z pozoru zlecenia mogą okazać się problematyczne i bardzo czasochłonne. Nie dość, że angażujemy swój cenny czas w poszukiwania odpowiedniego zleceniodawcy, porównanie setek ofert to jeszcze nie mamy gwarancji co do efektu i jakości otrzymanych materiałów. No i zaczynają się kolejne problemy i przeprawa przez mękę… Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu Klient może zaoszczędzić czas i pieniądze, ograniczyć ryzyko i odpowiedzialność za błędy dostawców oraz zwiększyć efektywność projektowania, produkcji i dostaw materiałów poligraficznych oraz reklamowych.

Efektywny outsourcing poligrafii

Czy marzyłeś kiedyś o takim rozwiązaniu? Z pewnością! A recepta jest zupełnie prosta – to Print Management, popularna na świecie usługa „zarządzania drukiem”, która integruje wszystkie procesy poligraficzne. Dzięki zaletom, jakie oferuje coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tego typu oferty. Koncepcja outsourcingu usług poligraficznych, w której odbiorca otrzymuje materiały poligraficzne i reklamowe za pośrednictwem jednej firmy, to dla wielu strzał w dziesiątkę. Firma świadcząca usługi Print Management przejmuje odpowiedzialność za wybór i nadzorowanie pracy dostawców oraz całościowe zarządzanie procesami projektowymi, produkcyjnymi i logistycznymi. Klienci uzyskują również szereg usług dodatkowych, które stanowią wartość dodaną z outsourcingu. Dzięki specjalizacji w dziedzinie poligrafii firma świadcząca usługi Print Management może w sposób bardziej efektywny dobrać najlepszego dostawcę i technologię wykonania do danego zamówienia. Dodatkowo skala prowadzonej działalności pozwala takiej firmie generować oszczędności na zamawianych usługach i surowcach.

Optymalizacja procesów i doradztwo

Wyróżnik MMDS Print Management to jednoczesna znajomość aspektów technologicznych i użytkowych poligrafii oraz potrzeb dostawców i odbiorców usług poligraficznych. Takie połączenie pozwala na dobór optymalnych parametrów do realizowanych produkcji poligraficznych. Optymalizacja procesów poligraficznych dla Klientów polega na zwiększeniu efektywności i jakości procesów poprzez ich lepsze dostosowanie do potrzeb poligraficznych i specyfiki działalności Klientów. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu wsparciu konsultantów MMDS Print Management, którzy służą doradztwem w zakresie projektu, produktu, technologii, logistyki oraz planowania i racjonalizacji wydatków. Klienci w ten sposób otrzymują najlepsze rozwiązania w dziedzinie poligrafii. Sami, bez takiej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, nigdy nie byliby w stanie przeprowadzić skrupulatnych i pragmatycznych analiz, uwzględniających wszystkie czynniki mające wpływ na jakość i cenę finalnego produktu, co znacznie utrudnia trafny wybór. Ważne jest bowiem, aby do odbiorcy trafił produkt spełniający swoje funkcje użytkowe, marketingowe i sprzedażowe. Konsultanci MMDS Print Management doradzają Klientom rozwiązania projektowe, technologiczne i materiałowe, które w najlepszy sposób spełniają założenia produktu. O jakości obsługi klienta decyduje również jej kompleksowość. Klienci nie muszą tracić czasu na koordynację i kontrolę, ponieważ MMDS Print Management zapewnia pełny nadzór nad przebiegiem wszystkich procesów.

Jakość, cena, termin

W usługach outsourcingu procesów projektowania, produkcji i dostaw materiałów poligraficznych i reklamowych MMDS Print Management koncentruje się na dostosowaniu jakości, cen i terminów dostaw do założeń oraz celów marketingowych i produkcyjnych Klientów. W dzisiejszych czasach z łatwością można wyprodukować wysokiej jakości materiały poligraficzne czy reklamowe, lecz znacznie trudniej jest wyprodukować je w optymalnej cenie oraz ekspresowym terminie. W celu zapewnienia jakości oraz optymalnej ceny i terminu wykonania niezbędny jest zintegrowany system zarządzania jakością obejmujący wszystkie procesy poligraficzne. W ciągu kilkunastoletniej działalności nasza firma nawiązała współpracę z dostawcami usług poligraficznych, których zaplecze technologiczne pozwala wyprodukować dowolny produkt poligraficzny i reklamowy, przy zachowaniu najwyższej jakości. Natomiast dzięki wielu latom kooperacji oraz skali prowadzonej działalności MMDS Print Management współpracuje z dostawcami usług i surowców poligraficznych na bardzo korzystnych warunkach. MMDS Print Management stale monitoruje rynek usług poligraficznych i rozwija bazę dostawców. Każdy nowy dostawca poddawany jest szczegółowej ocenie w czasie audytu oraz produkcji próbnych. Nie bez znaczenia pozostaje również dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwy dzięki współpracy z Instytutem Transferu Technologii Poligraficznych (ITTP), który zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych technologii poligraficznych w polskich drukarniach oraz prowadzi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie poligrafii (ITTP, podobnie jak MMDS Print Management, funkcjonuje w strukturach spółki M.M. Druk Serwis). Tym samym MMDS Print Management jest jedyną firmą specjalizująca się w zarządzaniu poligrafią posiadającą zaplecze badawczo-rozwojowe. MMDS Print Management posiada zintegrowany system zarządzania jakością procesów poligraficznych i jako pierwsza firma w Polsce uzyskał Certyfikat ISO 9001:2000 w tym zakresie. MMDS Print Management przejmuje pełną odpowiedzialność za zarządzanie procesami projektowymi, produkcyjnymi i logistycznymi Klientów. Dzięki temu uzyskują oni gwarancję jakości na każdym etapie począwszy od pomysłu na produkt aż do momentu dostarczenia go końcowemu odbiorcy.

MMDS Print Management jest pierwszą firmą w Polsce, oferującą usługę Print Management, czyli wyspecjalizowane usługi w zakresie kompleksowego zarządzania procesami projektowania, produkcji oraz dostaw materiałów poligraficznych i reklamowych. MMDS Print Management jest marką spółki M.M. Druk Serwis, która działa w branży poligraficznej od 1996 roku. Od początku działalności spółka zajmowała się projektowaniem, produkcją i dostawami materiałów poligraficznych i reklamowych. Skala zamówień zrealizowanych przez MMDS Print Management mierzona jest w setkach milionów sztuk produktów poligraficznych i reklamowych.